NATJEČAJ

 

 

Na temelju čl. 85. Zakona o osnovnom odgoju i obrazovanju („NN HNŽ“ broj: 5/00, 4/04, 5/04, 1/14 i 7/16), čl. 8. Kolektivnog ugovora za djelatnost osnovnog odgoja i obrazovanja u HNŽ/K („NN HNŽ“ broj: 12/21), čl. 55. Statuta škole, čl. 5. Pravilnika o radu škole, Suglasnosti Ministarstva prosvjete, znanosti, kulture i športa HNŽ broj: 05-02-30-412/22 od 08.03.2022. godine te Odluke Školskog odbora broj: 483/22 od 10. ožujka 2022. godine, Školski odbor Osnovne škole Vladimira Pavlovića u Čapljini r a s p i s u j e:

N A T J E Č A J

za prijem u radni odnos

A) na određeno vrijeme do 30.06.2022. godine

- učitelj glasovira – 1 izvršitelj (10 sati tjedno)

- učitelj klarineta – 1 izvršitelj (7 sati tjedno)

- učitelj violine – 1 izvršitelj (18 sati tjedno)

B) na određeno vrijeme, do povratka djelatnice s porodiljnog dopusta, a najdalje do 30.06.2022. godine

    - učitelj tehničke kulture - 1 izvršitelj (20 sati tjedno)

UVJETI: Pored općih uvjeta predviđenih Zakonom o radu (“Službene novine FBiH“ broj:26/16 i 89/18) kandidati trebaju ispunjavati i posebne uvjete utvrđene Zakonom o osnovnom odgoju i obrazovanju HNŽ, Pravilnikom o radu škole i Pravilnikom o unutarnjem ustrojstvu i sistematizaciji poslova i radnih zadaća škole i to:

• završena odgovarajuća VSS ili VŠS.

Potrebna dokumentacija (original ili ovjerene preslike):

- prijava na natječaj sa točno naznačenim radnim mjestom na koje se kandidat prijavljuje,

- kratki životopis,

- dokaz o stručnoj spremi,

- izvadak iz matične knjige rođenih (trajni),

- uvjerenje o državljanstvu (ne starije od 6 mjeseci),

- uvjerenje o položenom stručnom ispitu ukoliko kandidat ima položen stručni ispit,

- dokaz o radnom stažu (uvjerenje Zavoda za MIO),

- potvrdu o duljini opravdanog čekanja na zaposlenje nakon stjecanja stručne spreme tražene natječajem (potvrda Službe za zapošljavanje).

Postupak izbora kandidata reguliran je Pravilnikom o radu škole. S kandidatima koji budu ispunjavali opće i posebne uvjete natječaja, Natječajno povjerenstvo provest će intervju i na temelju intervjua utvrditi rang listu kandidata. Razgovor sa Povjerenstvom, koji je obvezan, održat će se dana 25.ožujka 2022.godine /petak/ s početkom u 9,00 sati. Za kandidate koji ne pristupe na intervju smatrat će se da su odustali od natječaja.

Sukladno odredbama čl. 18. Zakona o dopunskim pravima branitelja i članova njihovih obitelji u HNŽ („NN HNŽ“ broj: 6/18) prioritet pri zapošljavanju pod jednakim uvjetima imaju osobe iz čl. 1. ovog Zakona ukoliko uz prijavu na natječaj dostave dokaz o navedenom.

Izabrani kandidati će biti dužni dostaviti uvjerenje o nekažnjavanju (ne starije od šest mjeseca) i liječničko uvjerenje o zdravstvenoj sposobnosti za obavljanje poslova (ne starije od šest mjeseci) prije potpisivanja Ugovora o radu.

Natječaj ostaje otvoren osam (8) dana od dana objavljivanja.

Prijave na natječaj sa potrebnom dokumentacijom dostaviti isključivo putem pošte, preporučeno na adresu:

OSNOVNA ŠKOLA VLADIMIRA PAVLOVIĆA U ČAPLJINI

Ruđera Boškovića br. 8,

88 300 Č a p lj i n a

sa naznakom „za natječaj“

Nepotpune, neblagovremene i neuredne prijave neće se uzimati u razmatranje, a natječajna dokumentacija ne vraća se kandidatima.

 

 

 

 

 

Opširnije

Humanitarna akcija "Dan narcisa" uspješno realizirana

Naši vrijedni učenici su u velikoj količini prikupili i donijeli narcise u školu. Iste su simbolično prodavali te na taj način obilježili Nacionalni dan borbe protiv raka dojke.

Zahvaljujemo se učenicima i njihovim roditeljima te našim sugrađanima kao i uredništvu Đaka City i Čapljina portalu, koji su unatoč hladnom i vjetrovitom vremenu pridonijeli da humanitarna akcija uspije.

Sav prikupljeni novac ide za pomoć djetetu u svrhu zdravstvene pomoći.

DJEČJI OSMIJEH NEMA CIJENU!

Nastavimo i dalje njegovati humanost, darivanje i empatiju!

 

Opširnije

POKLADE

Svake godine nam vrijeme poklada donosi radost, smijeh i priliku da bar na kratko postanemo netko drugi.  

Učenici nižih razreda naše škole su svake godine sudjelovali u karnevalskoj povorci u pratnji svojih učiteljica.

Dolazili bi s roditeljima i čekali da se priključimo povorci maškara koja je dolazila iz Trebižata. Nakon toga bi zajedno išli kroz grad do Trga kralja Tomislava i sudjelovali u karnevalskom programu. Djeca su uživala, a građani mahali sa svih strana.

Već drugu godinu, zbog Corona virusa, ne sudjelujemo u karnevalskoj povorci, ali nismo zaboravili vrijeme poklada.

Svi razredi su u sklopu redovite nastave, kroz niz aktivnosti, obilježili poklade ove godine.

Učionice i hodnike naše škole krase likovni i literarni radovi o pokladama.

Učenici su sudjelovali u izvođenju igrokaza, recitacija i uživali pod maskama.

Nismo zaboravili ni tradicionalne krafne. Učionice i hodnici su mirisali na vaniliju, čokoladu i pekmez.

Organizatori karnevala su čokoladicama počastili najmlađe učenike.

Još će par dana naši radovi biti u učionicama, a raspoloženje u duhu karnevala.

S nadom čekamo Uskrs i nadamo se da ćemo ponovno, bez straha od bolesti, svi biti u karnevalskoj povorci.

Djeci je bilo lijepo, uživali su u svim aktivnostima i bili ono što trebaju biti - sretna djeca.

Opširnije

POSJET HEČ-U

Danas su učenici Osnovne škole Vladimira Pavlovića bili u posjeti HE Čapljina. Pri dolasku imali su predavanje od strane djelatnika elektrane koji su ih upoznali s radom same elektrane koja je počela s proizvodnjom električne energije 1979.godine. Tako su učenici mogli uočiti dva agregata snage po 240 MW gdje se potencijalna energija vode pretvara u kinetičku energiju turbine koja se konačno u generatoru pretvara u električnu energiju. Osim vlastite proizvodnje, elektrana radi i u pumpnom načinu rada, kada pumpe vraćaju vodu iz donjeg u gornji kompenzacijski bazen i pri tom koriste jeftiniju energiju iz električne mreže. Nadamo se da će ovaj posjet u nekim učenicima pobuditi želju da prilikom upisa u srednju školu izaberu tehnički smjer. Zahvalili smo se djelatnicima HEČ-a na gostoprimstvu i radujemo se skorom ponovnom dolasku.

Opširnije

PROJEKT "ZELENA REVOLUCIJA"

Naša škola sudjeluje u projektu „Zelena revolucija“ koji je pokrenut od strane društva ZEOS eko – sustav ovlaštenog partnera za upravljanje električnim i elektronskim otpadom.

Cilj projekta je izgraditi zdrave navike odlaganja kod školske populacije kroz edukaciju i praktične primjere odlaganja e- otpada u školama. Edukaciju za učenike od 6. do 9. razreda će vršiti nastavnici biologije: Sanja Malić, Tanja Zurovac i Igor Petrina.

Sakupljanje e- otpada će se vršiti u periodu od 2.03.2022. do 04.05.2022. Za pravilno odlaganje e – otpada škole su dobile kante u koje će učenici moći odložiti isti.

Osim što će učenici sudjelovati u prikupljanju e – otpada, uključiti se može i lokalna zajednica, firme koje žele svoj e – otpad pravilno predati na ime Osnovne škole Vladimira Pavlovića. Pravna lica popunjavaju nalog ulaskom na link : ZEOS eko-sistem | Gdje sa e-otpadom, u napomenu navode ime škole i općinu za koju doniraju svoj e -otpad. Usluga preuzimanja je besplatna.

E- OTPAD je naziv za sve stare ili pokvarene elektro uređaje koji inače rade na struju ili baterije, kao što su mobiteli, električne igračke, daljinski uređaji, ventilatori, printeri, kuhala, tipkovnica, skeneri, monitori, tableti, miševi…

Za tri najbolje rangirane škole u sakupljenoj količini e – otpada, bit će osigurane nagrade u vidu nabavke potrebne IT opreme (pametna ploča, projektor i IT oprema za učionicu informatike). Natjecanje traje do 04.05.2022. godine kada će biti vršeno i preuzimanje e – otpada.

Pozivamo sve naše učenike na sudjelovanje u zaštiti životne sredine. Svoj električni i elektronski otpad pravilno odložite u kantu u našoj školi.

 

 

 

 

Opširnije

DAN RUŽIČASTIH MAJICA

U našoj školi i ove je godine obilježen Dan ružičastih majica, međunarodni dan prevencije vršnjačkog nasilja, 23.veljače 2022. (posljednja srijeda u mjesecu veljači).

Sve je potaknuto događajem koji se je 2007. godine dogodio u Kanadi kada je dječak u znak podrške majci oboljeloj od karcinoma dojke došao u školu obučen u ružičastu majicu. Doživio je tada izrugivanje i verbalno nasilje vršnjaka. Kolege iz njegovog razreda počeli su sljedećih dana spontano dolaziti u školu identično obučeni u ružičaste majice kako bi mu iskazali potporu te ukazali na problem vršnjačkog nasilja u školama.

Iako se tijekom cijele školske godine na satima razredne zajednice naglašava važnost međusobne tolerancije, uvažavanja i suzbijanja svakog oblika nasilja među djecom i mladima, Dan ružičastih majica odlična je prilika da se još jednom skrene pozornost na ovaj gorući problem.

Bullying – termin preuzet iz engleskog jezika (ovako ga definira Američko psihološko društvo: Bullying is a form of aggressive behavior in which someone intentionally and repeatedly causes another person injury or discomfort. Bullying can take the form of physical contact, words or more subtle actions) je i kod nas uobičajen naziv za vršnjačko nasilje. Pri čemu je bully termin kojim se označava osoba koja vrši takvo nasilje nad drugima.

Radi se o konstantnom obliku agresivnog (fizičkog ili verbalnog) zlostavljanja, vrijeđanja ili omalovažavanja pojedinca.

Ova vrsta nasilja može imati i svoj suptilniji oblik koji je teže prepoznati, pogotovo ako žrtva pati u sebi, ne govori o tome što joj se događa niti odraslima, niti svojim vršnjacima.

U novije vrijeme susrećemo se i sa specifičnim oblikom nasilja nazvanim cyber bulliyng – radi se o vrijeđanju i ponižavanju putem društvenih mreža na internetu (u ovo ubrajamo i nedozvoljeno objavljivanje nečijih slika, video zapisa ili javno vrijeđanje i negativno komentiranje drugih osoba).

Izuzetno je važno s djecom razgovarati o svim oblicima nasilja i negativnog ponašanja prema drugima jer oni sami (pogotovo učenici mlađe dobi) ponekad nisu svjesni da neki oblici njihovog ponašanja spadaju u nasilje ili barem neprimjerene oblike ponašanja.

Učenici naše škole, kako matične, tako i područnih odjela, obilježili su ovaj dan sa svojim učiteljima i učiteljicama, nastavnicima i nastavnicama, došavši u školu u ružičastim majicama i noseći bedževe s porukama protiv nasilja te razgovarajući i izrađujući postere i plakate na temu prevencije vršnjačkog nasilja.

Pedagoginja Blanka Karamatić organizirala je u suradnji s nastavnicom engleskog jezika Martinom Jurković-Rako prigodan program u školskoj knjižnici. Učenici su na početku programa podijelili svoja iskustva s vršnjačkim nasiljem u školi, a zatim je skupina učenika šestih i devetih razreda odigrala kratku predstavu na temu vršnjačkog nasilja koju su pripremili s nastavnicom Martinom. Uslijedio je razgovor o iskustvima učenika i predstavi, prilikom kojeg su se učenici složili da je psihološko nasilje najgori oblik nasilja jer ostavlja trajne posljedice i uništava samopouzdanje žrtve takvog oblika nasilja. Također su složno zaključili kako svaki oblik nasilja treba prijaviti jer skrivanjem zapravo pomažemo nasilnicima.

Učenica 6.razreda, Matea Šimović napisala je i pročitala pjesmu na temu prevencije vršnjačkog nasilja, koju je ovom prigodom pročitala. Ovu pjesmu je i uglazbila Paola Bulum, također učenica 6.razreda. Nakon toga su učenici zapjevali himnu UNICEF-a protiv vršnjačkog nasilja. Veliki broj učenika naše škole je dostavio likovne radove na temu vršnjačkog nasilja koji su tijekom programa u školskoj knjižnici prikazani u obliku prezentacije na projekcijskom platnu. Na kraju programa održan je kviz znanja na temu vršnjačkog nasilja, u kojem su snage odmjerili učenici šestih razreda, te pokazali zavidno znanje.

 

 

 

 

 

 

Opširnije